ul. Reymonta 10, 05-090 Raszyn

Logo

Zadzwoń do nas

+48 512 613 746

Napisz wiadomość

biuro@dstrentcar.pl

Jak przetransportować wózek widłowy?

Wózki widłowe, będące nieodłącznym wyposażeniem składów budowlanych, zakładów produkcyjnych, sklepów wielkopowierzchniowych czy centrów logistycznych, aby trafiły w miejsce przeznaczenia, muszą być zgodnie z przepisami przetransportowane. Nie jest możliwa jazda wózkiem w ruchu ulicznym, dlatego też warto wiedzieć, jak przetransportować wózek widłowy, który kupiliście lub wypożyczyliście.

Podstawową kwestią jest dysponowanie samochodem o odpowiedniej ładowności, zapewniającym bezpieczny i zgodny z przepisami transport wózka. Warto pamiętać, iż widlak waży co najmniej kilka ton, dlatego też tak istotne jest dopasowanie właściwego pojazdu do transportu. Ważną kwestią jest również precyzyjne zabezpieczenie sprzętu, aby podczas drogi nie uległ uszkodzeniu.

Jak przetransportować wózek widłowy?

Jeśli zastanawiacie się, jak przetransportować wózek widłowy, warto – decydując się na jego zakup, ustalić tę kwestię ze sprzedawcą. Jak wspomnieliśmy, istotne jest bowiem zorganizowanie odpowiedniego samochodu, przystosowanego do transportu tego rodzaju sprzętu. Kolejną kwestią jest ubezpieczenie, jakie warto posiadać, na wypadek uszkodzenia wózka czy też jego kradzieży podczas przewozu.

Wózek widłowy to cena wysoka, oscylująca w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu. Warto więc zadbać o to, aby sprzęt został właściwie zabezpieczony przed uszkodzeniami, za które sprzedawca z pewnością nie będzie ponosił odpowiedzialności, jeśli transport realizowany jest pojazdem klienta.

Wynajem wózków widłowych

Problem z przewozem widlaka rozwiązuje wynajem wózków widłowych. Przedsiębiorca, oferujący sprzęt do wynajęcia, dysponuje profesjonalnym samochodem, zapewniającym bezpieczny transport. Dzięki temu klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z organizacją przewozu. Warto także podkreślić, iż transport wózka bezpośrednio przez wypożyczalnię, zdejmuje z klienta odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia sprzętu, które mogą nastąpić podczas jazdy.

Kolejną kwestią jest wygoda klientów. Wypożyczając wózek, nie tylko nie trzeba się martwić o sposób jego transportu, ale widlak zostanie dostarczony do firmy o umówionej godzinie i odebrany w chwili zakończenia umowy. Wszelkie kwestie techniczne również nie angażują uwagi klienta, ponieważ – w razie wystąpienia usterki – jej usunięciem zajmuje się serwisant, zatrudniony przez wypożyczalnię.

Transport wózka widłowego wymaga przede wszystkim odpowiedniego pojazdu, przystosowanego to przewozu ładunków o wysokim tonażu. Decydując się na wypożyczenie widlaka, zdejmujecie z siebie obowiązek związany z przewozem sprzętu, bowiem to wypożyczalnia bierze na siebie wszelkie kwestie związane z organizacją właściwego transportu.

Udostępnij: